Produktinformation
DEMOVARE- Demo används, tecken på användning finns.
PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.
UPPMÄRKSAMHET! Denna tavla är inte laglig för användning i Norge. Tavlan har inget inbyggt ljus, reflexer eller horn. Brädan kan begränsas till en topphastighet på 15, 25, 35 eller 40km/h på handkontrollen, vilket gör att den har möjlighet till högre hastighet än tillåtet.
X1 Max är en elektrisk longboard med en räckvidd på upp till 30 km och en topphastighet på 45 km/h. Ett otroligt roligt men också praktiskt sätt att ta sig fram på. X1 Max har intelligenta säkerhetsfunktioner som t.ex kan automatiskt minska hastigheten om behov uppstår. X1 Max levereras i två utföranden, med HUB-motorer eller med remdrift - detta är versionen med motor i HUB.
Tavlan har 4 olika lägen så att användaren kan välja efter sina önskemål och behov. Nybörjarläget har en topphastighet på mindre än 16 km/h vilket är perfekt för förstagångsanvändare. De två snabbaste nivåerna låses upp först efter 10 kms körning. Den har även ett energisparläge, vilket innebär att brädan laddas vid inbromsning.
X1 Max HUB har manövreringen direkt på bakhjulen, detta ger bra spelrum under brädan.
Tillbehör ingårLaddare (75W, 5 timmars laddningstid)Bluetooth fjärrkontrollladdare (mikro-usb-kabel)VerktygSpecifikationerVikt | 7,6 Kg |
Fjärrkontroll | Bluetooth 4.0 med 1" OLED-skärm |
Motor | 2X 655W borstlösa motorer |
Toppfart | 45 Km/h |
Räckvidd | Upp till 32 km |
Hjul | 85 Mm 76A |
Laddningstid | Ca 5 timmar |
Batteri | 230Wh |
UPPMÄRKSAMHET! Du ansvarar själv för att följa gällande regler för elfordon. Tavlan har inget inbyggt ljus, reflexer eller horn. Brädan kan begränsas till en topphastighet på 15, 25, 35 eller 40 km/h.
Delar
Hitta delarna enkelt
Denna produkt har PartFinder
Partfinder är designad för att göra det så enkelt som möjligt att hitta rätt del för produkten med hjälp av sprängskiss och/eller reservdelslistor.
Öppna PartFinder
c-p66297
Delar du saknar? Klicka här!