Produktinformation
6PWM Output / 8ch SBUS
Dubbel antenn
D16
LBT
2,4 GHz
Radiomaster R86C V2 kommer med D16-protokoll. Mottagaren kommer med dubbel antenn och väger endast 8 gram. Används i de flesta radiostyrda flygplan och andra radiostyrda med FrSky D16v1-protokoll (OBS: endast kompatibel med D16v1-protokoll från multimoduler, inte D16 i t.ex. FrSky-radio).
PS! Produkten kan skilja sig från videon.
Läs merKlippet har lagts till som relevant information till produkten, men är inte nödvändigtvis identiskt. Innehållet i en produktvideo, testvideo eller recension kan skilja sig från produkten som säljs. Det kan gälla färger, specifikationer, versionsskillnader, regionala skillnader etc. Det är produktens namn, beskrivning och bilder som du ska hantera vid köp av varan.
OK
PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.
Specifikationertdragning | 4,5-6V (4,5-6,6V SBUS) |
Antenn typ | Dubbel |
Protokoll | D16 V1 |
Vikt | 8G |
Mått | 45X21,2x12,7mm |
Antennens längd | 15 Cm |
Delar
Hitta delarna enkelt
Denna produkt har PartFinder
Partfinder är designad för att göra det så enkelt som möjligt att hitta rätt del för produkten med hjälp av sprängskiss och/eller reservdelslistor.
Öppna PartFinder
c
Delar du saknar? Klicka här!