Gratis frakt över 1.500 kr. Vi förtullar!
NYHET!
HemHelikopterHelikopter
Skriv produktblad

OMP Hobby M2 Evo MK2 OFS3 RTF Helikopter - Gul

Tillhör kategori
Helikopter
Handla nu, dela upp eller betala senare. Walley Läs mer
kr 5.530,-
3|6|553
ArtikelID: 68480, Produktnr: OSHM0043
LoadWalleyWidget
Produktinfo
Rekommenderade tillbehör
Delar
Tipsa en vän
Recensioner

Produktinformation

434 mm rotordiameter
Direkt körning
Raw 3D-funktioner
RTF
OMP Hobby M2 EVO MK2 Helikopter med OFS3 flygsystem. RTF-utgåva, ladda batterierna, ställ in dina parametrar och du är redo för start! Med en rotordiameter på 434 mm är detta en riktigt snabb 3D-maskin. Den kommer med borstlösa motorer på huvud- och stjärtrotorn, mekanik och elektronik är av hög kvalitet. Allt är redo för dina händer! Du behöver bara öva, öva, öva för att bemästra de coolaste manövrarna i luften!

Rekommenderade tillbehör

PS! Produkten kan skilja sig från videon.Läs merKlippet har lagts till som relevant information till produkten, men är inte nödvändigtvis identiskt. Innehållet i en produktvideo, testvideo eller recension kan skilja sig från produkten som säljs. Det kan gälla färger, specifikationer, versionsskillnader, regionala skillnader etc. Det är produktens namn, beskrivning och bilder som du ska hantera vid köp av varan.

OK
PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.

M2 Evo MK2 - RTF


OMP M2 Evo MK2 - RTF kommer förbyggd med ELRS-mottagare, radio (batteri måste köpas separat). Använder direktdrift på både huvudrotor och stjärtrotor och har därmed färre mekanik än en traditionell radiostyrd helikopter. Ramen är gjord av kol och mycket aluminium har använts i konstruktionen, såsom i servohållarna, stjärtbomshållare, rotorhuvud etc., för låg vikt och för att säkerställa att helikoptern tål så mycket som möjligt när marken hoppar upp och träffar helikoptern. Levereras fullt byggd med ett uppladdningsbart batteri med XT30-kontakt, en laddare krävs.
MK2-utgåvan har uppgraderad huvudmotor, swashplate och sladd utöver den nya OFS3 jämfört med den utgåva den ersätter.

Kompatibilitet
Det finns ingångar på flygkontrollenheten för ELRS-mottagare, Spektrum-satellit och Futaba S.Bus-anslutning, så en kompatibel mottagare eller satellit måste köpas till i tillägg och helikoptern måste ställas upp på en egen sändare. Se video för mer information om OFS3 och anslutning till sändare.

Innehållet i lådan
  • M2 Evo MK2 Helikopter
  • Helikopterbatteri
  • Radio Master Zorro - ELRS/Radio
  • Bluetooth-modul
  • Swash Plate Leveler
  • Ytterligare delar
  • Mottagaradapter
  • EEP Box
  • OMP Hobby M2 Evo MK2 OFS3 RTF Helikopter - Gul

    Specifikationer
    Huvudrotor diameter434 Mm
    Vikt345 G
    HuvudmotorSunnysky
    SvansmotorSunnysky R13-3
    Flygtid4-10 Min
    Batteri3S 750mAh 60C med XT30
    Mått428X72x138
    ProtokollELRS
    Stöder protokoll som t.exS-BUS/DSM/DSMX

    Rekommenderade tillbehör

    Bronto Lipo-Safe Väska (185x75x60mm) (S)
    3|137|523
    kr 125,-
    SkyRC T200 12 / 220V 2x100W Laddare
    3|96|235
    kr 1.292,-
    SkyRC S65 220V 2-4S Laddare 65W
    3|20|235
    kr 507,-
    OSHM2329 3s 750mAh - 60C XT30 M2 Evo
    3|44|34
    kr 259,-
    Fuse Overgang - Female XT60 til Male XT30
    0|0|206
    kr 73,-

    Produktrecensioner

    Tyvärr ingen feedback om denna produkt ännu.

    Ge din feedback
    Produkt
    OMP Hobby M2 Evo MK2 OFS3 RTF Helikopter - Gul
    Välj betyg
    Rubrik
    Produktrecension
    Logga in här
    Riktlinjer
    Produktrecensioner är avsedda för att du ska dela din upplevelse med andra som söker kunskap om produkten. Irrelevant, oriktigt eller stötande innehåll kommer att tas bort.

    Frågor, reklamation e.l: kontakta oss direkt
    Flera tittade också på